Microsoft Türkiye Yaz Okulu Üçüncü Gün

Microsoft Türkiye Yaz Okulu Üçüncü Gün

Microsoft Türkiye Yaz Okulu Üçüncü Gün Vodafone Ceo Engin Aksoy

Microsoft Türkiye Yaz Okulu Üçüncü Gün Vodafone Ceo Engin Aksoy

Üçüncü günün başlangıcında bizi  Vodafone Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Engin Aksoy karşıladı bize deneyimlerinden ve tecrübelerinden bahsetti. Üç gündür sektörün lider isimleri bizimle buluşuyor ve ortak özellikleri bir anda farklı sektörlere yönelmeleri bu durum beni gerçekten şaşırtıyor.

Engin beyin de hayat hikayesi bu yönde Michelin ‘den bir anda Nike a geçiş yapması birbiriyle tamamen farklı sektörde başarılı olması bize gerçekten ilham verdi. Hatta bunu tek bir sefer yapmaması Nike’dan Vodafone ‘a geçiş yapması , Vodafone ‘un pazar payını %18 den %35 e çıkartması gerçekten çok büyük bir başarı öyküsü.Doğru stratejiler ve doğru kişilerle hayatta herşeyin mümkün olabileceğini tekrar gördüm.Engin Bey’e verdiği bilgiler için buradan tekrar teşekkür ediyorum.
Turkcell , Vodafone ve diğer şirketlerin birleşip bir fiber hat kurma fikrine bayıldım umarım çok geçmeden hayata geçirilir.
AKK’siz internetin keyfini yaşarız  .

 

Microsoft Türkiye Yaz Okulu Üçüncü Gün Enis Günesen

Microsoft Türkiye Yaz Okulu Üçüncü Gün Enis Günesen

 

 

Engin Beyden sonra Enis Günesen’in TFS Source Control eğitimi ile devam ettik. Enis hocamız Team Foundation Server hakkında bizlere teknik bilgiler verdi. Kodumuzu paylaşmak için uygulamalar oluşturmayı çalışmayı izleme ve ekip üyeleriyle iş birliği için bir takım projesine bağlanmayı bizlere anlattı. Daha sonra git den bahsetti ve TFS ile Git in ufak farklılıklarını gördük.

 

Microsoft Türkiye Yaz Okulu Üçüncü Gün Öğleden Sonra

Premier Field Engineer Can Turgu’nun ASP.NET Production Debugging sunumuyla devam ettik.
Kısa bir aradan sonra Premier Field Engineer Nuran Zenginel’in “Developing Modern Web Applications” sunumu ile devam ettik. Modern bir web uygulamasında nelerin olması gerektiğini , mvc için neler kullanmamız gerektiğini, projelerin nasıl debug edildiklerini bu bölümlerde öğrendik. Belki belli bir kısmını kaçırmış olabilirim çok yoğun bir program olduğundan bazen tüm dikkatimi konuşmacılara vermekte zorlanıyorum. Buradanda ufak bir sitem edeyim 10 dk ara veriyoruz terasa çıkana kadar 7 dk geçiyor zaten , dinlenmeye vakit bulamıyoruz. Umarım Behice hanım bana kızmaz :-/.

Evet yine hiç ara vermeden  Premier Field Engineer Alkım Şenkan’ın “OSS on Azure” sunumu ile devam edildi. Alkım beyin sunumdan ziyade soru cevap şeklinde ilerlemesi , anlatım şekli ve ses tonuyla beni tekrar kendime getirdi.
Ha evet diğer bir konu ise windowsun açık kaynak koduna destek vermesi çok şaşırtıcı ve ilgi çekici bir konuydu.
Azure deki bu esnekliği gerçekten sevdim , evet ben belki C# ve mysql kullanmak istiyorum bu esnekliği sağlaması gerçekten mükemmel. Oluşturulan sanal cihazların erişim hızlarıda muazzamdı  .

Üçüncü günün son konuşmacısı Tolga Gariboğlu
Evet meşhur Tolga Abi, Hugo Tolga Abi , 5’e bas 5’e
Dur sen sormadan söyleyim küfür olayı gerçek değil  oda bize öyle yaptı biz soramadan o konuya girdi  çok muazzam bir insan gerçekten.
Konuşmasıyla yaşam öyküsüyle bize çok şey kattı. Umarım aklındaki yeni projesiyle başarılı olur ve onu belki tekrar ekranlarda görebiliriz.

haa unutmadan söyleyim bugün ün diğer sürprizi ise Tişörtlerimiz geldiiii

Tabii bizim sürprizden beklentimiz koridorda kurulu bir şekilde duran Xbox One S 2tb larla oyun oynamamız , daha sonra da bize hediye etmeleri  , tamam haklısınız burası biraz hayal oldu olsun en azından oyun oynayabiliriz nolabilir ki  , tamam söz kol bozuk demeyeceğiz

Dolu dolu bir gün daha bitti
kaldı 17 gün

Teşekkürler #aayazokulu

Microsoft Türkiye Yaz Okulu Dördüncü Gün için buraya tıklayınız..

One thought on “Microsoft Türkiye Yaz Okulu Üçüncü Gün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir