İlk Staj Deneyimim : Microsoft Türkiye Yaz Okulu

İlk Staj Deneyimim : Microsoft Türkiye Yaz Okulu

Microsoft Türkiye Yaz Okulu ,onlarca başvuru , onlarca telefon görüşmesi , onlarca insanla muhattap olma sonrası yaz stajımı yapabileceğim, beni tatmin edebilecek bir yer bulamamıştım.En sonunda bir tanıdık vasıtasıyla X şirketinde staj yeri bulabilmiştim.Beklediğim düzeyde olmasada staj yeri bulduğum için mutluydum. Onlarca başvuru yaptım demiştim , tabii bunlardan biride Microsoft Türkiye Yaz Okuluydu.Okuduğum okul ve sahip olduğum bilgiye göre bu başvurunun da diğerleri gibi olumsuz olacağını düşünüyordum taa ki  bu maili alana kadar …

Microsoft Türkiye Yaz Okulu kabul maili

Microsoft Türkiye Yaz Okulu kabul maili

 

Evet mailde de söylediği gibi sonuçları sabırsızlıkla bekliyordum ve kabul edilmiştim.Çok mutluydum ve şaşkındım tabii ki bir ego patlaması da olmadı değil 🙂 . Hemen heyecanla stajımın resmiyet kazanabilmesi için okula gidip gerekli belgeleri hallettim.Normalde 6 günde tamamlayabildiğim belgeleri 4 saat içinde tamamlayınca bir şeylerin gerçekten yolunda gittiğine kanaat getirdim.Yapılması gereken bütün işlemleri 2 günde halledip stajımın başlamasını beklemeye başladım. Sabırsızlıkla 🙂 …

 

Yıllarca Sadece Ankara’da Yaşamış Olmak

Ankara’da Yaşayan birisi olarak ve İstanbul’u sadece televizyonda görmüş birisi için İstanbul’da tek başına 30 gün nasıl geçecekti? Ne yapacaktı? Nerede kalacaktı? Tüm bu sorularla boğuşup bir yandan da çözüm arıyordum. 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü ve aynı gün Motorla kaza yapmam daha sonrasında  21 Temmuz’da dedemin vefatından sonra her şeyin yolunda gittiği kanaatinden , ” lan ne oluyor?” aşamasına geçtim.
Lan ne oluyor aşamasından dik durarak , çabuk toparlanarak İstanbul’a geldim ve konaklamak için bir yer ayarlamam gerekiyordu. Meşhur Abdi İpekçi Kredi Yurtlar Kurumunda kendime bir yer ayarladım. Pencereden gözüken boğaz manzarası , 4-6 kişilik odaları , ortak tuvalet banyosu ile mükemmel bir yer sayılmasa da.Yan binada Sneijder ve Kıvanç Tatlıtuğ’un oturduğunu öğrenince.Ve onların orada oturmak için verdiği para ile senin yurtta kaldığın parayı kıyaslayınca tahammül edilebilir bir yerdi. Tabii birde alışık olmadığım vapur ve martı sesleriyle sıçramalarım da olmasa daha iyi olabilirdi.

İlk İstanbul yolculuğumda konaklayacağım yeri ayarlamanın mutluluğuyla Ankara’ya aynı gün içerisinde döndüm.Sanırım 5 gün sonra 30 gün boyunca tek başına bilmediğim bir şehirde yaşamak için geri dönecektim.
Geri Döndüğümde Microsoft Türkiye Yaz Okulu  Macerası başlayacaktı.

Microsoft Türkiye Yaz Okulu Birinci Gün  …

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir